IVETA MAKEUP

PROFESIONALUS MAKIAŽAS VILNIUJE

MAKIAŽO PASLAUGOS VILNIUJE

makiazas vilnius MAKIAŽAS
progines ir ne tik sukuosenos vilnius ŠUKUOSENOS
individualios makiazo pamokos vilnius INDIVIDUALI MAKIAŽO PAMOKA

Grd 22, 2015

Kaip tapti vizažiste?


Kaip tapti vizažiste?

„Vizažistė“profesija ar pomėgis? Kaip tapti vizažiste ir ko tam reikia.

Paskutiniuoju metu daugelis merginų svajoja dirbti mados industrijoje. Būti stiliste, dizainere ar visažiste – bene kiekvienos jų siekiamybė. Vizažo srities „bumas“ mūsų šalyje prasidėjo apie 2008 metus, ir šiandien šis segmentas jau perpildytas.

Šiame straipsnyje aptariami vizažistų profesijos pliusai ir minusai, kurie galbūt padės apsispręsti, rinktis šią profesiją ar ne.

1. Išsikelkite tikslą

Pirmiausia reikėtų nuspręsti – norite, kad šis užsiėmimas tiesiog džiugintų jus, jūsų draugus, artimuosius ir gimines, ar kad jis taptų jūsų profesionalia karjera? Kas jus labiau traukia: darbas su klientais ar meninė, kūrybinė vizažo kryptis, o gal televizija arba kinas? Atsakiusios sau į šiuos klausimus, įvertinkite savo finansines galimybes, nes ši profesija reikalauja nemažų investicijų.


2. Išsirinkite makiažo mokyklą

 

Jeigu ketinate siekti profesionalios vizažistės karjeros, neskubėkite rinkdamosi, drąsiai naudokitės „Google“ paieška, skaitykite atsiliepimus, pabendraukite su buvusiais pasirinktos makiažo mokyklos studentais.

 

Nueikite į makiažo mokyklą kaip modelis, susipažinkite su dėstytojais.

Pasidomėkite, su kokia kosmetika dirba mokykla ir kiek mokymo programos laiko skiriama praktikai.

 

Lietuvoje žinomos vizažo mokyklos:

 • Tarptautinė makiažo mokykla „Glow makeup“
 • „Grimo akademija“
 • „Makeup 2go“
 • Olesia Žuravliova makiažo ir įvaizdžio mokykla
 • Makeup Secrets tarptautinė makiažo akademija


Pradedančiosioms naudinga rinktis mokyklą, kuri mokymų metu aprūpina profesionalia kosmetika ir teptukais arba padeda įsigyti „startinį“ rinkinį už patrauklią kainą.

3. Darbo paieška

1. Darbas „grožio salelėse“.

Pliusai:

 • Stabilios pajamos;
 • Dovanėlės, mėginukai, susipažinimas su vienu ar kitu prekiniu ženklu;
 • Darbo su klientais patirtis, išlavinama makiažo atlikimo technika.

 

Minusai:

 • Menkas atlygis;
 • Nuovargis;
 • Menkos tobulėjimo, karjeros galimybės.

 

Geriau bandyti įsidarbinti įmonėse, prekiaujančiose „brendais“, tokiais kaip MAC, „Make Up Forever“, „Bobby Brown“ ir kt.

 

2. Darbas grožio salonuose

Salone dirbti sunkiau, kadangi čia teikiamomis vizažo specialisto paslaugomis  dažniausiai naudojamasi tik savaitgaliais. Tai tikrai ne tas pat kas dirbti kirpėja ar manikiūrininke. Tačiau dirbti galima, pavyzdžiui, nuomojantis darbo vietą savaitgaliais ar kitomis sąlygomis. Jūsų paslaugų įkainiai priklausys nuo salono lygio, o darbo vietos nuomos kaina Vilniaus mieste (neoficialių šaltinių duomenimis) atsieis nuo 190 iki 60 eurų/mėn.

Kitas variantas – dirbti salone už fiksuotą atlygį. Tokiu atveju jūs galėsite papildomai gauti arbatpinigių ir įsipareigosite „neišvesti“ klientų – tai paprastai stebima vaizdo kameromis.

Trečias variantas – dirbate salone už menką atlygį, tačiau turite puikią galimybę susirinkti klientų ratą.

Ketvirtas variantas – darbas prabangiame salone. Jūs dirbate su specialiai jums nupirkta kosmetika, tačiau su savais teptukais. Uždarbio dalybos – 50/50. Salonui šiuo atveju rūpės jūsų atliekamo darbo greitis ir turimų klientų ratas.

3. Laisvai samdomas vizažistas

Pliusai:

 • Laisvas grafikas;
 • Kūrybinių projektų realizavimas;
 • Daug praktikos.

Minusai:

 • Finansiniai sunkumai dėl nestabilių įplaukų;
 • Konkurencija.


  4. Kinas

Jeigu esate geležinių nervų, jums nesvarbūs finansai, galbūt vertėtų išbandyti kino industriją?

5. Portfelio sudarymas

 • Kad pritrauktumėte klientų, jums reikalingas asmeninis tinklalapis ar profilis socialiniuose tinkluose. Šiomis priemonėmis keičiamasi informacija apie paslaugas, ieškoma kolegų ir klientų. Be to, tai puikus būdas pademonstruoti savo darbų pavyzdžius.
 • Pagrindiniai klasikiniai baziniai įvaizdžiai, kuriuos turėtumėte įtraukti į darbų aplanką (portfelį): NUDE, BRIDAL, LIPS, EYELINER, SMOKY. 
 • Nuotraukų formatas: „beauty“ arba portretas.
 •  „Time for Print“ – po šia mįslinga fraze slypi nemokami kūrybiniai projektai. Jie padeda mums tobulėti, realizuoti savo kūrybines vizijas, taip pat sukaupti portfelį ir susirasti kolegų.Yra daug vizažo krypčių, kuriose galima realizuoti save ir įsitvirtinti, tačiau, kaip ir visur, įdirbis, atkaklumas ir bendradarbiavimas – tai esminės savybės, padedančios sėkmingai kopti profesionalaus vizažisto karjeros laipteliais.

Rezervacijos forma

JAUSKIS IŠSKIRTINAI TAU SVARBIU MOMENTU

Dieninis makiažas skirtas kasdienai, turi būti kartu ir paprastas, ir užmaskuoti visus trūkumus. Svarbiausia jo funkcija - skaistinti veido odą ir suteikti lengvumo žvilgsniui, paryškinti gražiausius bruožus.
Vestuvinis makiažas tai vienas iš prabangiausių ir sudėtingiausių makiažų, kuris turi būti atliktas labai kruopščiai. Pagrindinis nuotakos akcentas yra švytinčios akys, graži oda ir nuostabi šypsena.
Vakarinis makiažas tai puiki proga pabrežti savo groži, tapti dar ryškesne ir džiaugtis susižavėjusiais aplinkinių žvilgsniais. Šis makiažas yra nepakartojama spalvų gama ir nepriekaištingas jos paskirstymas. Tuo pačiu, šis makiažas turi atitikti ir renginio charakterį.